Detské ihrisko Liptovský Ondrej

V októbri 2013 bola ukončená výstavba "Detského ihriska Liptovský Ondrej". Projekt bol zrealizovaný obcou v rámci implementácie integrovanej stratégie rozvoja Horného Liptova do roku 2015. Ihrisko sa nachádza v strede obce, je príjemnou zastávkou pre hravé deti a rodičov. Je však určené aj pre deti návštevníkov, turistov a cyklistov prechádzajúcich obcou, lebo sa nachádza na križovatke cyklotrás vedúcich cez našu obec.

Popis detského ihriska:

Detské ihrisko v Liptovskom Ondreji je navrhnuté ako dizajnovo atraktívne, zhotovené na báze drevených materiálov a kovu, v pestrých pastelových pastelových farbách. Prvky sa vyznačujú vysokou trvanlivosťou, robusným prevedením a farebnou pestrosťou. Ihrisko je navrhnuté tak, aby poskytlo pohybové aktivity jednak pre mladšie, ale i staršie deti do 12 rokov a súčasne aby vytváralo estetický celkový dojem v danom priestore. V spodnej časti ihriska sú rozložené prvky pre staršie deti, kde súčasne bezpečnostné zóny by mali byť prirodzenou hrádzou pre malé deti, aby sa nedostali k potoku. 
Dopadové zóny sú riešené plaveným štrkom frakcie 2-8 mm v zmysle príslušných noriem 
(bez obrubníkov). 

Popis prvkov.

Pružinové hojdačky, hojdačka Balans

- prvky určené pre stimuláciu vlastnej sily, koncentráciu, balančné a koordinačné schopnosti priestorového vnímania detí.

Hojdačka dvojitá

-sedák pre malé deti do troch rokov, sedák pre staršie deti - atraktívny prvok každého detského ihriska pre získavanie kinetických zručností a odvahy z rýchleho pohybu.

Kolotoč

- vplyv na koordináciu a priestorové vnímanie

Šmýkačka slon

- šmýkanie patrí k najvyhľadávanejším činnostiam detí https://www.viagrasansordonnancefr.com/ na každom detskom ihrisku

Pieskovisko:

- pre najmenšie deti s možnosťou zakrytia pieskoviska

Zostava 53202

- umožňuje preliezanie, šmýkanie, spoločnú hru pre deti od 5 rokov. Podporuje koordináciu tela všeobecne, rozvoj silovej stimulácie. 
Ihrisko je doplnené lavičkami a košom na odpadky robusnej konštrukcie a trvácnych materiálov.

Detské ihrisko - tabuľa s popisom
Detské ihrisko
Detské ihrisko
Detské ihrisko
Detské ihrisko
Detské ihrisko
Detské ihrisko
Detské ihrisko - výstavba
Detské ihrisko - výstavba
Detské ihrisko - výstavba
Detské ihrisko - výstavba